דואו המחודש בעיתונותלרכישת שובר מתנהלהזמנות חייגונווטו אלינו

סאונה - המתקן הכי משתלם בספא

סאונה - המתקן הכי משתלם בספא

רוצים לעשות יום כיף במרכז ומחפשים סאונות בתל אביב? הרשו לנו לתת לכם קצת מידע על המתקן הנהדר הזה.

הסאונה היבשה היא מתקן טיפולי המאפשר הרפיה פיסית ונפשית כאחד. ברוב בתי הספא הסאונה היא סגורה וכוללת בתוכה תנור לבנים המשרה בחלל הסאונה טמפרטורה גבוהה מאוד. על הלבנים יוצקים מים בתערובת של שמנים ארומטיים מיוחדים והם מעלים את הלחות בחלל ופותחים את דרכי הנשימה.

הטמפרטורה בסאונה מגיעה לכ-80 מעלות צלזיוס, אשר יחד עם האדים שנוצרים על ידי יציקת המים על האבנים, גורמים לכך שהגוף השוהה בחלל הסאונה יזיע באופן מוגבר.

קצת על הסאונה

הסאונה היבשה מגיעה אלינו היישר מפינלנד הקרה והיא נמצאת ברוב הבתים הפיניים. התושבים הפינים שוהים בסאונות באופן קבוע כדי להשתחרר מלחצי היומיום, ואפשר לומר שהשהייה בסאונה הינה חלק משמעותי מחייהם של הפינים.

כיום כבר ניתן למצוא סאונות אדים בכל רחבי העולם, במזרח ובמערב, וברוב מרכזי הספא ניתן למצוא סאונה יבשה המשמשת כמתקן מרכזי וחשוב בספא.

למה זה כל כך טוב לנו?

הטמפרטורה הגבוהה הנמצאת בחלל הסאונה מעלה באופן מיידי את חום הגוף, מה שגורם לכלי הדם להתרחב. כאשר כלי הדם מתרחבים הדבר מאפשר סירקולציה טובה יותר של מחזור הדם.

הגוף שלנו צובר רעלים מדי יום, אנו בעצם נחשפים בשגרת יומנו לעשרות גורמים מזהמים: בין אם מדובר בעשן סיגריות, פיח מהמכוניות, גזים רעילים ואפילו קרינה מהשמש - הגוף שלנו סופג הכול. הטמפרטורות הגבוהות בחלל הסאונה היבשה מאפשרות לבלוטות הזיעה שלנו להפריש את כל הרעלים הללו ואף עוזרות להתחדשותם של תאי העור. הגוף שלנו יוצא מהסאונה כשהוא נראה רענן וצעיר יותר.

בנוסף, שהייה בסאונה יבשה משרה תחושה נעימה, הרפיה פיסית ונפשית של הגוף, תחושה של פורקן. תחושה זו נגרמת תודות להפרשת אנדורפינים הנגרמת עקב עלייה בקצב הדופק והנשימה.

שהייה בסאונה יבשה עוזרת גם להרזיה ולמיצוק של הרקמות - ההזעה המוגברת מסייעת לסילוק עודפים של נוזלים ושומנים מיותרים ועודפים.

פתיחתן והרחבתן של דרכי הנשימה באמצעות האדים בסאונה, משפרות את מערכת הנשימה ואת תפקודי הריאות. שהייה בסאונה יבשה מקלה גם על כאבי שרירים שונים בכך שהיא מסייעת להרפייתם. כמו כן, הסאונה מסייעת להקלה בכאבי מפרקים.

חשוב לזכור

הטמפרטורה הגבוהה בסאונה היבשה כאמור מובילה להזעה מוגברת של הגוף, כלומר הגוף מאבד נוזלים. לכן, טרם הכניסה אל הסאונה ישנה חשיבות גדולה לשתות הרבה ולמלא את מאגר הנוזלים של הגוף. רק כך תוכלו להימנע מהתייבשות, סחרחורות ובחילה.

זקוקים להרפיה? סאונות בתל אביב יכולות לעשות את העבודה ולהותיר אתכם רעננים יותר, רגועים יותר ובריאים הרבה יותר. אז בפעם הבאה שאתם נמצאים בספא - זכרו את המתקן הזה. שווה לשהות בו מעט ובכך לשדרג את כל חווית הספא שלכם מן הקצה אל הקצה.

סאונות בתל אביב