דואו המחודש בעיתונותלרכישת שובר מתנהלהזמנות חייגונווטו אלינו

סוגי עיסויים

סוגי עיסויים

ספא על שם ועל שום מה? ספא היא עיר בלגית יפה, המשופעת במעיינות מרפא. אנשים נהגו לשתות את מימיהם העשירים בסוג מסוים וחיוני של ברזל כחלק מטיפול רפואי בבעיות של חוסר ברזל. במהלך השנים הפכה המלה לייצוג סוגי טיפולים משלימים, לרבות טיפולי יופי קוסמטיים, עיסויים, הרפיה ועוד.

במכוני ספא ייחודיים ובמתחמי ספא ייעודיים במלונות שורה אווירת רוגע המועצמת באמצעות ריחות טובים של שמני מרפא ומקלות קטורת, אור עמום ומוזיקה מרגיעה.

בספא בפרט קיימים סוגים שונים של טיפולים, כאשר הדגש הוא אל הרוגע וההנאה ופחות על ההיבט הרפואי, אף שבכל עיסוי יש תועלת רפואית.

עיסוי הוא פעילות שמשלבת את המהנה עם המועיל. קיימים סוגים רבים ומגוונים של עיסויים, כאשר המכנה המשותף להם הוא תחושת הרוגע והרעננות שהם משרים, תוך כדי האצת מחזור הדם, ריכוך השרירים, הרפייתם והגמשתם. כאב בהריון הוא שכיח והוא למעשה מאפיין את רוב הנשים ההרות בשלב כל שהוא בהריונן. הוא שונה מצורות עיסוי אחרות בכך שהוא מתבצע על פי רוב בשכיבה על הצד, תנוחה נוחה לאישה ובטוחה לתינוק.

בעצם המגע הרך והאיטי בגוף יש משום תרומה לשיכוך הכאב. העיסוי משפר גם את היציבה ואת מוכנות השרירים ללידה. הוא מקל על כאבים שחשה האישה כשהיא נתקפת בצירים.

עיסוי במהלך ההיריון מסייע להקהיית כאבי גב, ראש, שרירים, רגליים ופרקים. הוא יעיל במצבי בצקת והתנפחות הפרקים בשל העדר תנועה ולחץ על כלי הדם ועל הפרקים. העיסוי ממריץ את זרימת הדם ברקמת הרכות של הגוף ומפחית את הצטברות הנוזלים בו. העיסוי מוכח כמסייע לשיפור הפרעות שינה, להפגת מתחים ולמיתון תופעת הלוואי שנגרמות בגלל הפרשת הורמונים הקשורים להיריון.

בספא רווחים טיפולי פילינג גוף שבהם מעסים את הגוף עם גרגרם מיוחדים לקילוף עדין של העור ולחידוש תאיו במקום התאים המתים. על פי רוב נעשה העיסוי בשילוב שמנים ארומאטיים המפיצים ריחות נעימים. בספא יש גם אמבט עם שמנים ומלחים אשר השהייה בו משרה רוגע ומעניקה הרפיה. היא ממריצה את הדם, מנקה את העור, משחררת לחצים ומפיגה מתחים.

מי שמכירים סוגי עיסויים יודעים  מה לבקש, אבל כל סוג שהוא יהיה בחירה שלא יכולים להחטיא בה את המטרה העיקרית של העיסוי- להקל על הגוף להרגיע את הנפש. במהותן, ההבדלים בין הסוגים לא גדולים אף שלכל אחד מהם ייחוד ודגשים.

שיאצו, אבנים חמות, עיסוי תאילנדי, עיסוי שבדי, עיסוי רקמות עמוק, אירו-ודה (טפטוף שמן שומשום חמים על הגוף ועל המצח באזור הקרוי 'העין השלישית' הנחשב כנקודת אנרגיה חשובה בגוף), ארומתרפיה (חשיפת המטופל לריחות של חומרים טבעיים ושמנים אתריים המרגיעה את המחשבה וגורמת להרפיה נעימה של הגוף) ועוד.

 כמו כן קיים מגוון של עיסויים רפואיים שנועדו לשיקום מערכות הגוף לאחר פציעות וחבלות או להתאוששותו לאחר מאמץ. 

סוגי עיסויים